SkyCash z licencją Krajowej Instytucji Płatniczej

SkyCash z licencją Krajowej Instytucji Płatniczej

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie udzieliła zgody SkyCash Poland S.A. na świadczenie usług płatniczych w charakterze Krajowej Instytucji Płatnicze (KIP). Dzięki licencji SkyCash dołącza do wąskiej i elitarnej grupy podmiotów licencjonowanych i nadzorowanych przez KNF, dodatkowo podkreślając bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Status Krajowej Instytucji Płatniczej to jedyna, obok banku, forma działalności pozwalająca na prowadzenie rachunków służących do płatności.

Skycash to polski start-up. Aktualnie liczba zarejestrowanych użytkowników Skycasha zbliża się do 2 mln osób, wykonujących ponad 1,5 mln transakcji miesięcznie. SkyCash pozwala m.in. w wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkowanie w kilkudziesięciu polskich miastach (pokrywa swoim zasięgiem ponad 90% wszystkich miejsc płatnego parkowania w Polsce). Aplikacja umożliwia także m.in. kupowanie biletów kolejowych większości polskich przewoźników (w tym PKP Intercity i Przewozów Regionalnych), zakup biletów do kina, wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatności za domowe rachunki. SkyCash Poland S.A. działa od 2009 r. W tym samym roku firma uzyskała od prezesa Narodowego Banku Polskiego zgodę na prowadzenie systemu autoryzacji i rozliczeń płatności mobilnych. Opracowany przez spółkę system SkyCash zawiera wiele innowacyjnych rozwiązań z dziedziny technologii informatycznych. Na jego rozwój firma otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie i gwarantuje bezpieczeństwo na poziomie bankowości elektronicznej. SkyCash świadczy takie usługi jak: opłata za parking w strefach płatnego parkowania, zakup biletów komunikacji miejskiej, zakup biletów na połączenia krajowe PKP, zakup biletów do kina, przelewy pieniężne na komórkę, wypłaty gotówkowe bez użycia karty, płatności za domowe rachunki, ubezpieczenia komunikacyjne i turystyczne oraz mikroubezpieczenia. W październiku 2015 r. firma zajęła pierwsze miejsce Polsce oraz drugie w Europie w Deloitte Technology Fast 50 - rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej. Sukces został powtórzony w rankingu Deloitte Technology Fast 500 EMEA, gdzie SkyCash uplasował się na 46. miejscu, zajmując jednocześnie najwyższą pozycję spośród wszystkich polskich spółek, które znalazły się w zestawieniu. Warto dodać, że audytorem Skycasha jest Ernst&Young, firma o kalibrze i wiarygodności całkowicie niespotykanej wśród audytorów start-up’ow, także z sektora fintech.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.